Reklaam

Loo personaalne nädalamenüü privaatsete retseptidega

Personaalsed retseptid

Head Retseptikogu kasutajad! Tutvustame elevusega oma viimast portaaliuuendust, mis teeb retseptide kasutamise ja nädalamenüü loomise palju lihtsamaks ning personaalsemaks.

 

Lühidalt sellest, mis registreeritud kasutajate jaoks muutus

 1. Võimalik isiklikuks tarbeks luua privaatseid retsepte, mis pole teistele nähtavad ega kasutatavad
 2. Privaatne retsept on selle autorile pärast sisestamist kohe kasutatav (seda ei pea administraator üle vaatama)
 3. Kasutaja saab oma nädalamenüüd edaspidi kiiresti ja paindlikult koostada nii avalikest retseptidest kui privaatsetest retseptidest
 4. Avalike retseptide loogika ja nende sisestusjärgne ülekontrollimine jäävad samaks, kuid muutus nende sisestamise protsess (sellest lähemalt allpool)
 5. Retseptidele saab lisada kommentaare
 6. Kommentaaridele saab lisada ka pilte
 7. Tehnilised uuendused jõudluse ja tuvalisuse parandamiseks

 

Muudatustest veidi detailsemalt

 • Tänasest alates saavad kasutajad portaali sisestada privaatseid retsepte ja nendest oma personaalset nädalamenüüd koostada. See loob senisest enam paindlikkust kuna võimaldab retsepti pärast sisestamist kohe kasutama hakata ilma administraatoripoolset ülekontrollimist ootamata (varasemalt võis veidi aega kuluda kuniks sisestaja oma retsepti lõpuks kasutama sai hakata). Ühtlasi ei pea sisestatud retseptil enam kõik andmed ja väljad täidetud olema, mida avalikult kuvatava retsepti jaoks seni on tulnud täita. Isikliku kasutamise tarbeks ei ole ju näiteks retsepti pilti tegelikult alati vaja sisestada. Privaatsed retseptid on olulised selleks, et kasutajad saaksid kiiresti ja mugavalt oma nädalamenüüd koostada ja muuta. Avalikud retseptid ja nende lisamine jäävad jätkuvalt portaali alles kuid nende lisamine käib nüüd teistmoodi (sellest lähemalt allpool).
 • Retseptidele on nüüd lisatud ka kommenteerimise vorm, mille kaudu saad retsepti alla ka näiteks enda valminud hõrgutisest pildi koos heade mõtetega jätta või muud tagasisidet retsepti kohta kirjutada. Kasutame seda vastutustundlikult ning arvestame kommentaari lisamisel üldlevinud heade tavadega.
 • Lisaks tegime veel erinevaid täiendusi portaali jõudluse ja turvalisuse tõstmiseks.
Personaalsed retseptid

Mis erinevus on privaatsel retseptil ja avalikul retseptil?

Seni olid portaalis kasutusel ainult avalikud retseptid. Nüüdsest on kasutusel mõlemad – nii avalikud, kui privaatsed retseptid.

Avalik retsept on kõikidele portaali külastajatele nähtav retsept ning seda saavad kõik portaali kasutajad oma nädalamenüüsse ja oma lemmikretseptide hulka salvestada. Kui kasutaja sisestab portaali avaliku retsepti tuleb see administraatori poolt üle kontrollida, tagamaks et kõikidel portaali avalikel retseptidel oleks ühtlane kvaliteet (pilt, vajalikud andmed olemas ja ühtne vormindus).

Privaatset retsepti näeb ainult selle retsepti autor ning see ei ole portaalis avalikult kättesaadav. Ühtlasi saab ainult autor seda retsepti oma nädalamenüüs kasutada. Privaatse retsepti kvaliteet ei ole niivõrd oluline kuid nädalamenüü ja ostunimekirja korrektseks toimimiseks piisab vaid sellest, et vähemalt koostisosad oleksid retsepti korrektselt sisestatud. Privaatne retsept on pärast sisestamist kohe autorile nähtav ja kasutatav.

 

Kuidas luua privaatset retsepti ja seda nädalamenüüs kasutada?

Privaatse retsepti loomine:

 1. Mine “Lisa uus retsept” lehele
 2. Täida vormil retsepti andmed ja vajuta “Sisesta retsept” nuppu
 3. Pärast retsepti sisestamist ilmub see privaatne retsept kohe “Minu retseptid” lehele (retsepti vaatamiseks saad selle peal vajutada).

 

Privaatse retsepti kasutamine nädalamenüüs:

 1. Kui privaatne retsept on loodud, siis ava “Minu nädalamenüü” leht.
 2. Vajuta Nädalamenüü vaates sobiva päeva all “Lisa uus retsept” teksti peale
 3. Vali avanenud otsingukastis “Otsi retsepte portaalist“.
 4. Sisesta otsingu tekstiväljale oma uue retsepti nimi ja seejärel ilmub see kohe otsingu kasti all nähtavaks.
 5. Retsepti lisamiseks vajuta retsepti nime kõrval + nuppu (kui alustasid retsepti lisamist paremal pool olevast roheliste nuppudega menüüst, siis leitud retseptidel on nime kõrval kolme kriipsuga nupp, millest kinni haarates saad retsepti lohistada vasakul pool oleva nädalamenüü sobiva päeva peale)

 

Kuidas privaatne retsept avalikuks retseptiks muuta?

Nagu pealkiri ütleb käib edaspidi avaliku retsepti loomine privaatse retsepti kaudu. Ehk siis kasutaja peab eelnevalt olema privaatse retsepti sisestanud (juhised selleks ülevalpool).
 
Kui kasutaja soovib oma privaatse retsepti avalikuks retseptiks teha, siis tuleb hetkel toimida järgmiselt:
 1. Saada kiri “Kontakt” lehel oleva kontaktivormi kaudu ja anda teada soovist oma retsept avalikuks teha.
 2. Anna teada oma privaatse retsepti nimi, mida soovid avalikuks teha ja seejärel kontrollitakse see administraatori poolt üle.
 3. Vajadusel küsitakse retseptile võimalike puuduolevatele andmete ja pildi kohta infot ja lisatakse need retseptile
 4. Kui kõik on korras, siis tehakse retsept avalikuks.

 

Oleme plaaninud seda protsessi edaspidi kasutajatele mugavamaks muuta.

Kokkuvõtteks

Kuigi privaatsete retseptide lisandumine ei tundu võib-olla teab mis suur asi olevat, siis me usume, et see annab kasutajatele päris palju paindlikkust ja vabadust juurde. Ühtlasi teeb see nädalamenüü loomise oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks.
 
Kutsume Sind uut lahendust proovima ja selle kohta ka tagasisidet andma. Võid jätta meile kommentaari siia samasse postituse alla või saata meile kirja läbi Kontaktlehe. Oleme igasugu tagasiside eest väga tänulikud.

Reklaam